OŚMIORNICA WIELKIEJ MĄDROŚCI- Dr Rangimarie Turuki Rose Pere CBE

TE WHEKE KAMAATU – OŚMIORNICA WIELKIEJ MĄDROŚCI (tłumaczenie)

Dr Rangimarie Turuki Rose Pere CBE  

 

Witajcie w moim świecie… wyruszcie ze mną w podróż dzielenia się JEDNOŚCIĄ ośmiu wymiarów mojej totalnej istoty i rozwoju. Energia, do której podłączam się, by osiągać totalny dobrostan i rozwój, to Ośmiornica. Ten model uczenia się i uczenia innych został przekazany mi przez naszych Starożytnych Przodków Nga Potiki i Nga Uri- Maori, którzy zawsze tu mieszkali, w Nowej Zelandii jako Strażnicy Pokoju oraz weszli w małżeństwa z naszymi innymi przodkami, którzy przybyli do Nowej Zelandii w Wielkiej Flocie z Wysp Pacyficznych około tysiąc lat temu.  

Istnieje zespolenie ośmiu macek Ośmiornicy, z jej Głową, Brzuchem i jej Trzema Sercami, co samo w sobie stanowi wspaniały wgląd. Ja posiadam wbudowaną we mnie umiejętność szacowania, która pomaga mi „widzieć, jak się mam!” Na przykład, jeden z moich wymiarów może być oszacowany w skali od „1” do „10”- „10” oznacza Doskonały. Mogę oszacować każdy wymiar mojego życia, żebyś mógł to dalej zbadać, żebyś mógł zobaczyć, jak się czuję w danym momencie jeśli chodzi o mój Totalny Dobrostan.

Również ważne jest by ludzie zdali sobie sprawę, że mam zdolności parapsychiczne, włączając intuicyjną inteligencję ocenioną na bardzo wysokim poziomie przez Naukowców i Profesjonalistów z dziedzin medycznych, jak dr Christine Page, znana Psychiatra, która należy do międzynarodowej organizacji ISEEEM. Otrzymałam także Międzynarodową Nagrodę od ISEEEM jako „Strażniczka Mądrości”.

Każdy może zacząć od któregokolwiek z wymiarów, żeby oszacować swój poziom dobrostanu, ale dzisiaj ja zacznę od następujących:

1) Wairua/ Wymiar Duchowy. Jestem Duchem mającym fizyczne doświadczenie. Mój duch składa się z „dwóch wód”. Jedna „woda” to Waiora, jest bezpośrednio połączona z Centralnym Słońcem, Boską Iskrą. Waituhi, druga „woda”, zapisuje wszystko, co robię, czy jest to dobre czy złe. Łączenie się z Boskim Źródłem, skąd pochodzę, to moja druga natura-komunikuję się z nim poprzez modlitwę, upewniając się, że wibruję zgodnie z Aroha, Obecnością i Oddechem Boskiego Źródła, które jest Bezwarunkową Miłością. Mój dzień zaczyna się, płynie i kończy się z Aroha, które kieruję do naszego Boskiego Źródła. 

Gdy umieram, wysyłam całą negatywną energię do Promieni Centralnego Słońca, by tam się rozpuściła, by powróciła tylko Boska Esencja. Zwykłe znaczenie maoryskiego słowa „Rangatira” oznacza „Szanowaną Osobę”, ale święte znaczenie to RaNgatiRa- „Ra” oznacza, że mamy swój początek i koniec w Centralnym Słońcu, Boskiej Iskrze. „Ngati” oznacza, że jesteśmy Żyjącym Oddechem. Całą ludzkość nazywamy „NgatiRa” i nie wierzymy w oddzielenie. 

2) Taha Tinana/Świat Fizyczny, moje Ciało Fizyczne jest „Kai Pupuri/Strażnikiem” mojego ducha, który jest wieczny. Jest także domem dla Energii Boskiej Matki, po mojej lewej stronie, Energii Boskiego Dziecka/Wewnętrznego Wszechświata w środku mojego ciała, oraz Energii Boskiego Ojca po mojej prawej stronie. Boskość jest wewnątrz. Moje ciało jest święte, szczególnie Głowa i Obszar Genitaliów. Dbam o to, by stosować dietę alkaliczną[i]   i unikać przetworzonego jedzenia i nabiału. Piję co najmniej 2 litry wody na godzinę przed śniadaniem, ćwiczę regularnie oraz dbam o swoje bezpieczeństwo i szczęście. Co więcej, kocham siebie– „cud w swoim wyrazie” do potęgi n-tej! Składam hołd moim Boskim Rodzicom i Rodzicom Ziemskim za to, że dali mi życie!  

 

3) Ha Taonga Tukuiho/Oddech, Dary Które Zeszły z Góry. Cenię włókna mojej kulturowej peleryny. Nasze pieśni, muzyka, taniec, opowieści, sztuka, rytuały powitania i świętowania- wszystkie wzmacniają moją tożsamość i absolutną unikalność. Świętuję i widzę każdy dzień jako doskonały, poprzez pieśni i śpiew, i po prostu bycie sobą.

Znani jesteśmy jako społeczni naukowcy z najwyższej półki, jako konserwatorzy. Widzimy siebie jako JEDNOŚĆ z Papatuanuku naszą Matką Ziemią i Rangi, naszym Ojcem niebem z Dalekich Nieb. Świętuję podobieństwa i różnice między mną a innymi kulturami, ponieważ wierzę, że naprawdę jesteśmy JEDNOŚCIĄ, że jesteśmy wszyscy Rodziną. Hongi- pocieranie się nosami, jest przywitaniem, jest tradycją, która przypomina nam, że jesteśmy powiązani ze wszystkim, co żyje, co istnieje!

4) Mana/ Autorytet Nadany Przez Boga. Mam Autorytet Nadany przez Boskie Źródło, przez Przodków. Świętuję swoją absolutną unikalność…nigdy nie było nikogo dokładnie takiego jak ja, i nigdy nie będzie. Został mi nadany Boski Autorytet bym stała w mojej własnej mocy i mądrości.

Nie przysłano mnie na tę ziemię, bym była zaprogramowana przez Rząd czy Religię, dlatego jestem w stanie stanąć na przeciw przeciwności i w obronie tego, w co wierzę. Zostałam wychowana po to, by podtrzymać Ducha Pokoju, Miłości, Radości i Prawdy i stawać w przestrzeni neutralności, gdy napotykam trudne sytuacje.

5) Whanaungatanga/ Więzy Braterstwa, które poruszają się w Czterech Kierunkach przez cały Wszechświat. Każda żyjąca rzecz, która szuka wsparcia od naszej Matki Ziemi, jest Rodziną. My wierzymy w Jedność, a nie oddzielenie. Jako dziecko żyłam w rodzinnej komunie złożonej z czterech do pięciu pokoleń, nauczono mnie szanować i być JEDNOŚCIĄ ze wszystkimi żyjącymi istotami, włączając NGATI RA, całą Ludzkość. Głębsze znaczenie „Whanau Ora” to że „każda żyjąca rzecz, która szuka wsparcia od naszej Matki Ziemi jest Rodziną pochodzącą z Centralnego Słońca”. Język Maori nie ma słowa na określenie „wroga”… najbliższym znaczeniowo słowem na określenie „wroga” jest „hoariri”, co oznacza „kłótliwy przyjaciel”. Jak powiedziałam wcześniej, Maori uważani są za najwybitniejszych Społecznych Inżynierów świata. Miałam w swoim życiu do czynienia z ponad setką Narodów na całym świecie i jestem szczerze błogosławiona i kochana przez wielu ludzi. Łączę się z międzynarodowymi i Narodowymi Organizacjami, które promują ducha JEDNOŚCI, nie PODZIAŁÓW.

 

6)Hinengaro/ „Ukryta Matka”, która jest Intelektualnym, Mentalnym wymiarem wewnątrz nas- ma dwoje Dzieci: Lewy Mózg- „Tumatauenga”, jej syn, i Prawy Mózg- „Rongo”, jej córka. W mojej tradycji wszystko personifikujemy i promujemy uczenie się „Całym Mózgiem”. Lewy mózg jest sekwencjonujący, racjonalny i logiczny, podczas gdy prawy mózg jest kreatywny i intuicyjny. Maori uważani są za posiadaczy inteligencji intuicyjnej na bardzo wysokim poziomie. Na przykład, Król Farouk wziął Batalion Maori, by strzegł jego pałacu w Kairze podczas II Wojny Światowej, ponieważ jak utrzymywał, jego ludzie utracili umiejętność intuicyjnego nawigowania. Gdy używam mojego całego mózgu, mogę udać się do super świadomości i z pewnością siebie jednocześnie stworzyć dźwięk i tekst do piosenki. Ta super świadomość nazywa się „Tane Maurangi”. Prawy Mózg łączy się na krzyż z Energią Matki po stronie lewej ręki, a Lewy Mózg łączy się na krzyż z Energią Ojca po stronie prawej ręki. Tradycyjny Dom spotkań przedstawia i symbolizuje osobę, włączając „mózg/roro”. Front domu spotkań nazywa się „Roro” i jest podtrzymywany przez Rongo z prawej strony i Tumatauenga z lewej strony.    

 7) Ranga Whatumanawa/ Relacja z Emocjami i Zmysłami. Wierzę w wyrażanie emocji, jeśli pomoże mi to uwolnić napięcie lub wyrazić emocje prosto z serca. Jestem uważana za Whaea/Matkę, Kuia/ Babcię przez ludzi z różnych środowisk, w różnym wieku, z różnych kultur, różnych religii, którzy nie boją się pokazać mi swoich prawdziwych uczuć. Miałam doświadczenia z dużymi, silnymi mężczyznami płaczącymi w momencie uwalniania przy mnie swoich starych traum, byłam dla nich „figurą matki, której mogli zaufać!”

Energia, którą „człowiek wysyła jest tą, którą otrzymuje!” Niemowlęta i dzieci, które nie zostały zaprogramowane przez Rząd czy Religię, potrafią nas „czytać” i dawać nam do zrozumienia dokładnie co myślą i czują na nasz temat. Pamiętam pięcioletniego chłopca kiedyś w pewnej klasie, gdy kopnął swoją nauczycielkę- byłam wtedy obecna u niej na lekcji jako Szkolny Inspektor wiele lat temu. Chłopiec powiedział jej wtedy, że jest „obrzydliwa” i że jej nienawidzi. Nauczycielka poczerwieniała na twarzy i było jej wstyd, czuła absolutną bezsilność w tej całej sytuacji! To był jedyny przypadek, gdy dałam radę pozostać neutralna i nie pokazywałam żadnych emocji, mimo iż dziecko miało wtedy absolutną rację!!!  

8) Mauri/Zasada Życia, Etos, Psyche. To dla mnie wyzwanie, by znaleźć angielski odpowiednik tej koncepcji. „Mauri ora” pojawia się wraz z chwilą poczęcia i jest absolutnie unikatową częścią danego człowieka, podczas gdy „wairua” jest wieczna i była w posiadaniu innych ludzi w przeszłości. Pozytywna energia może pomóc „mauri” człowieka wzrastać, a nie zanikać.

Bardzo uważam na energie i generalnie wchodzę w interakcje tylko z takimi ludźmi, którzy mają pozytywny wpływ na moją „mauri”, moją psychiczną siłę życiową. Gdy pewne osoby biorą lekarstwa, ich psychiczna ochrona może zostać osłabiona. Dbam o to, by moja „mauri” była mocna, oraz bym miała kontrolę nad każdą sytuacją, w której się znajduję.

Gdy człowiek umiera fizycznie, „mauri ora” zmienia swój status i staje się „awe/energią duszy”, która może zakotwiczyć się na tej płaszczyźnie. Gdy ukochana osoba umiera fizycznie, dbam o to, by wysłać zarówno „wairua”, jak i „awe/energię duszy” tej osoby do DOMU, do naszego Boskiego Źródła. „Mauri” jest Siłą Życiową, która pochodzi z Boskiej Iskry Centralnego Słońca, dlatego musi wrócić do domu wraz z „wairua”.

 

Mam nadzieję, że podzielenie się ośmioma wymiarami mojego totalnego dobrostanu i rozwoju oraz określenie mojego obecnego stanu wewnątrz każdego wymiaru pomoże wam zyskać większe zrozumienie dotyczące tego, kim jestem i świata, z którego pochodzę. „He Atua! He Tangata!” Jestem zarówno Niebiańska i Ziemska, wszyscy jesteśmy i rezonujemy w sposób, który jest właściwy dla każdego z nas! Wielu ludzi stawiało mi wyzwanie by osłabić moje widzenie siebie samej jako istoty zarówno Boskiej, jak i Pięknie Ludzkiej! Co interesujące, większość tych ludzi, jeśli nie wszyscy, tak naprawdę postawili to wyzwanie sobie samym. Niechaj tak się Stanie!

[i] Polecam książkę dr. Robert O. Young, Shelley Redford Young na temat diety alkalicznej „Próbowałam już wszystkiego, żeby schudnąć…przełomowy program odchudzający- cud równowagi pH”, Wydawnictwo Medium, 2005,  jest dostępna na allegro (przyp. tłum.)

Tłumaczenie: Urszula Klimko