Nowa książka dr Jacoba Nordangårda-Globalny Zamach Stanu

Słowo „zamach stanu” prawdopodobnie większości ludzi kojarzy się z nagłym, gwałtownym przejęciem władzy, czołgami wokół budynków rządowych, aresztowaniami, czystkami dysydentów, przejmowaniem kanałów medialnych i tak dalej. Ale nie zawsze musi to tak wyglądać. Przewrotowcy mogą też uzurpować sobie (totalitarną) władzę bez przemocy, w sposób całkowicie legalny, za zgodą, a nawet entuzjazmem ludzi – nawet w demokracji.

Wykorzystują wiele „egzystencjalnych” zagrożeń (terroryzm, niszczenie środowiska, zagrożenia klimatyczne, kryzys uchodźczy, pandemie), przed którymi musimy zostać „uratowani” przez bardziej stanowcze i bardziej scentralizowane zarządzanie. Dominium też nie musi być inicjowane od razu, może wkradać się stopniowo. Chociaż znaki są zawsze widoczne, niewielu chce je dostrzec – jeśli tylko zamach jest starannie przygotowany, aby planiści zamachu zyskali szeroką uwagę, przedstawiając się jako „zbawiciele w potrzebie” lub dlatego, że wydaje się, że nie ma alternatywy.

Aby odnieść sukces w puczu, potrzebna jest celowa, długofalowa praca, dobrze naoliwiony aparat propagandowy i czekanie na odpowiednią okazję. Po zamachu przejęcie może nastąpić dość szybko. Gdy obywatele odkryją, co się stało, może być już za późno, aby coś z tym zrobić. Pół biedy, jeśli tak się dzieje w jednym kraju. Jednak gdy dzieje się to na poziomie ponadnarodowym, nie ma dokąd uciekać i nie ma u kogo szukać pomocy. To jest dokładnie to, co dzieje się teraz, właśnie tu i teraz.

Kolejna, ważna książka dr. Jacoba Nordangårda opisuje ten proces, ujawnia metody i identyfikuje aktorów.

Patronką książki została legendarna Catherine Austin Fitts, założycielka Solari Report. Napisała do niej przedmowę oraz przygotowuje i już prowadzi prowadzi serię wydarzeń (wywiadów i konferencji) wraz z Autorem.

O Autorze:

Jacob Nordangård to szwedzki pisarz urodzony 5 grudnia 1968 r. w Jönköping. Jest doktorem filozofii w dziedzinie technologii i zmian społecznych, w latach 2017–2019 pełnił obowiązki starszego wykładowcy na Wydziale Geografii Kulturowej Uniwersytetu Sztokholmskiego .

Mieszkał w Norrköping i tam zasiadał w komitecie urbanistycznym Partii Zielonych w latach 2007–2008. W 2016 roku założył fundację Pharos, „która broni ludzkiej wolności i demokracji oraz informuje o zagrożeniach dla ludzi, naszych wspólnych środowisk i otwartego społeczeństwa”. Od 2021 r. prowadzi Pharos Media Productions .

Jacob jest synem dziennikarza Magnusa Nordangårda , wnukiem pisarki Folke Nordangård i siostrzeńcem dziennikarza Pera Nordangårda.

W 2012 r. obronił pracę doktorską na Uniwersytecie w Linköping w ramach rozprawy doktorskiej ORDO AB CHAO. Polityczna historia biopaliw w Unii Europejskiej: aktorzy, sieci i strategie, która opisuje historię polityki w zakresie biopaliw w UE, a także porusza historię polityki klimatycznej.

Nordangård zadebiutował w 2013 r. książką Doomsday Clock (Zegar Zagłady) wspólnie ze Svenolofem Karlssonem i Marianem Radetzkim. Pokazali tam, jak współczesna historia zagłady opartej na narracji klimatycznej jest napędzana przez grupy, które wiedziały, jak promować interesy gospodarcze i polityczne oraz porządek świata, w którym nie ma miejsca dla demokracji. Książka była krytykowana między innymi za „wyrażanie gigantycznych teorii spiskowych i szerzenie fałszywej niepewności” oraz ignorowanie zagrożenia klimatycznego.

Rockefeller: totalna kontrola ukazała się w 2019 r. W Polsce wydaliśmy ją my, Wydawnictwo Vin Ross, na początku 2022 r. Książka zyskuje coraz większy rozgłos.

Nordangård jest także wokalistą, basistą i autorem tekstów oraz założycielem zespołów Captor i The Doomsday Cult, a obecnie Wardenclyffe , którego najnowszy album Control All Delete został wydany w niemieckiej wytwórni Ván Records w 2015 r.

Dodaj komentarz