Rzekomo niezależna witryna Facebooka, która weryfikuje informacje dotyczące COVID, FactCheck.org, ufundowana przez $1,9 miliarda lobby szczepionkowego

Tak zwana niezależna witryna internetowa FactCheck.org, która weryfikuje fakty, jest finansowana przez tę samą grupę lobbystów szczepionek o wartości 1,9 miliarda dolarów, którą ma sprawdzać. Witryna jest partnerem Facebooka, którego artykuły służą do cenzurowania krytycznych głosów na platformie mediów społecznościowych. Na czele witryny stoi były dyrektor CDC, co znowu stanowi konflikt interesów.

Kongresman Thomas Massie zwrócił uwagę na fakt, że projekt „sprawdzania faktów” dotyczący szczepień COVID-19 prowadzony przez serwis partnerski Facebooka jest w rzeczywistości finansowany przez grupę posiadającą 1,9 miliarda dolarów w akcjach Johnson & Johnson. Na czele grupy stoi były dyrektor CDC.

Reprezentant Thomas Massie z Kentucky napisał w sobotę na Twitterze: „NIC TU NIE ZOBACZYMY… Były dyrektor CDC jest teraz dyrektorem generalnym fundacji, która finansuje program weryfikacji faktów dotyczących szczepionek FACTCHECK.org. Około 15% aktywów wspomnianej fundacji to akcje J&J ”.

„Niech Bóg Cię błogosławi, jeśli uważasz, że FactCheck.org jest bezstronnym źródłem informacji o szczepionkach” – kontynuował.

Na zrzucie ekranu z FactCheck.org załączonym przez Massie widać, że witryna wyjaśnia, że ​​jest to SciCheck „Projekt szczepień COVID-19 jest możliwy dzięki dotacji od Fundacji Roberta Wood Johnsona”, której wartość wynosi 53,501 USD .

SciCheck to sekcja witryny FactCheck, która, jak sama mówi, „koncentruje się wyłącznie na fałszywych i wprowadzających w błąd twierdzeniach naukowych, które stronnicy wysuwają w celu wpływania na porządek publiczny”.

„Szczepionki przynoszą korzyści tym, którzy chorowali na COVID-19, w przeciwieństwie do postów w sieci”, to tytuł innego, niedawnego artykułu w SciCheck.

Część SciCheck witryny FactCheck.org jest finansowana przez grupę o nazwie Robert Wood Johnson Foundation (RWJF).

Dyrektorem generalnym i prezesem RWJF jest Richard E. Besser. Besser kieruje RWJF od kwietnia 2017 r. Biografia Bessera na stronie internetowej RWJF głosi: „Besser jest byłym pełniącym obowiązki dyrektora Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC)”.

Biografia Bessera dalej wyjaśnia, że ​​pracował jako dyrektor „Koordynującego Biura ds. Gotowości do Terroryzmu i Reagowania Kryzysowego” w CDC, a następnie dołączył do ABC News w 2009 roku, gdzie był głównym dyrektorem ds. zdrowia i medycyny.

„Pełnił również funkcję dyrektora CDC od stycznia do czerwca 2009 r., kiedy to kierował reakcją CDC na pandemię grypy H1N1”.

Czytelnicy GreatGame India pamiętają, jak WHO sfałszowało pandemię H1N1 dziesięć lat temu w imieniu lobby szczepionkowego.

Co ciekawe, chociaż FactCheck.org bezpośrednio zaprzeczył oskarżeniu przedstawiciela Massie o stronniczość w artykule „SciCheck and our Commitment to Transparency”, to nie ma uprzedzeń wynikających z poprzedniej roli Bessera w CDC.

FactCheck.org bronił się przed oskarżeniem przedstawiciela Massie o stronniczość, mówiąc: „Wbrew sugestii Massie, Fundacja Roberta Wooda Johnsona – tak jak w przypadku wszystkich naszych sponsorów – nie ma kontroli nad naszymi treściami redakcyjnymi. Kropka. Kropka ”.

Jednak Massie nigdzie nie mówi, że RWJF ma „kontrolę” nad treścią redakcyjną FactCheck.org. Powszechnie uznaje się, że zewnętrzni aktorzy i strony mogą wywierać wpływ na organizacje w sposób bardziej pośredni, na przykład poprzez wymianę „coś za coś”.

Warto również zauważyć, że FactCheck.org nawiązał współpracę z Facebookiem „krótko po 2016 roku” rzekomo w celu „obalenia fałszywych oszustw i złośliwych fałszerstw opublikowanych na stronie mediów społecznościowych”, według University of Pennsylvania Almanac.

Ze względu na szerokie ujawnianie lobby szczepionkowego, GreatGame India jest celem i jest oskarżane o rozpowszechnianie dezinformacji, gdzie podawany jest marny powód, że nasze tweety były szeroko rozpowszechniane po kontrowersji.

„Potrzebujemy waszego wsparcia, aby kontynuować nasze niezależne dziennikarstwo oparte na badaniach śledczych na temat zagrożeń płynących od Deep State, przed którymi stoi ludzkość. Twój wkład, jakkolwiek niewielki, pomoże nam utrzymać się na powierzchni. Prosimy o rozważenie możliwości wsparcia GreatGameIndia”, piszą.

Źródło: portal dziennikarki Sarah Westall, który w listopadzie został ocenzurowany na YouTube i już nie przywrócony.

EXPOSED: Facebook’s Independent COVID Fact-checker Site FactCheck.org Funded By $1.9 Billion Vaccine Lobby 

Dodaj komentarz