Czy Donald Trump przejął kontrolę nad Rezerwą Federalną?

W mediach alternatywnych i społecznościowych krąży informacja, że Donald Trump przejął kontrolę nad Rezerwą Federalną i wyrzucił wszystkie paskudne rodziny bankierów ze złymi zamiarami. Autor i lider południowoafrykańskiej partii Ubuntu, Michael Tellinger mówi na swoim blogu wideo: „Trump przejmuje kontrolę nad FED. Departament Skarbu USA kontroluje teraz Fed i to dobra wiadomość”. Tellinger uważa, że ​​jest to jedna z największych rzeczy, które wydarzyły się w ciągu ostatnich 250 lat.

Po pierwsze, nie ma informacji o możliwym „przejęciu” Rezerwy Federalnej – która od czasu lobbowania ustawy o Rezerwie Federalnej z pomocą dziadka Davida Rockefellera, Nelsona Aldricha w 1913 roku – była rodzajem partnerstwa publiczno-prywatnego (z adresem .gov od 1998 roku). Jej przewodniczącego powołuje prezydent kraju. Ziarnko prawdy w tym jest takie, że starali się raczej znacjonalizować długi i przekazać je podatnikom, zatrudniając bezwzględną firmę inwestycyjną BlackRock, znaną jako „firma, która jest właścicielem świata” (patrz: BlackRock – The company that owns the world?Investigate Europe, 6 maj 2018). Dzieje się tak, ponieważ FED nie może zgodnie z prawem kupować papierów wartościowych bez gwarancji rządowych.

Ponieważ Fed nie ma prawa kupować papierów wartościowych, które nie są objęte gwarancjami rządowymi, rozwiązaniem były BlackRock i spółki specjalnego przeznaczenia (THE FED’S NEW ASSET-BUYING PROGRAMS: NATIONALIZATION OF FINANCIAL MARKETS?, Mises Institute, 10 april 2020)

Donald J. Trump i Larry Fink, dyrektor BlackRock
Donald J. Trump i Larry Fink, dyrektor BlackRock

Dyrektor generalny i współzałożyciel BlackRock, Fink, jeden z największych na świecie inwestorów venture capital i członek Komisji Trójstronnej oraz zarządu Światowego Forum Ekonomicznego, został zatrudniony przez Rezerwę Federalną, aby pomóc „ustabilizować rynek kredytowy” w następstwie kryzysu covid. (A Glaring New Conflict Of Interest Undermines Public Trust In Federal ReserveForbes, 20 maj 2020) 

W ramach jednego z programów, które BlackRock pomoże poprowadzić, FED może kupować fundusze giełdowe, które posiadają udziały w obligacjach o ratingu inwestycyjnym, rodzaj inwestycji sprzedawanej przez BlackRock.”( A Glaring New Conflict Of Interest Undermines Public Trust In Federal ReserveForbes, 20 maj 2020)

Jerome Powell (prezes Rezerwy Federalnej do 2028 r.) i Steven Mnuchin (Minister Finansów)

To ta sama procedura, co po kryzysie finansowym w 2008 roku. Nawet wtedy BlackRock ściśle współpracował z Rezerwą Federalną. Państwo i stolica są na tej samej łodzi, a wielcy złoczyńcy kontrolują statek niezależnie od tego, kto sprawuje prezydenturę. Fink był również wcześniej osobistym managerem Trumpa.

Larry wykonał dla mnie świetną robotę. Zarządzał dużą ilością moich pieniędzy. Muszę ci powiedzieć, że dał mi świetne zyski. (Donald Trump) (The world’s largest money manager warns of ‘dark shadows’CNN, 8 feb 2017)

Fink (wieloletni sympatyk Demokratów i zwolennik obiektu nienawiści Trumpa, Hillary Clinton) otrzymał nagrodę Davida Rockefellera 2016 w MoMA podczas ceremonii rozdania nagród, w której uczestniczył sam David Sr. Uczestniczyli w nim także Henry Kravis (zamożny inwestor i republikanin, który przekazał milion dolarów na inaugurację Trumpa) oraz jego żona Marie Josee (jedna z przewodniczących grupy Bilderberg). [7]

Następnie mamy ministra finansów Trumpa, Stevena Mnuchina, bankiera inwestycyjnego z korzeniami w Goldman Sachs, który wcześniej był partnerem „ arcy-wroga ” Trumpa, George’a Sorosa w SFM Capital Management (ta firma sfinansowała też kilka projektów Trumpa). Podczas ostatniego kryzysu finansowego on, jako dyrektor generalny banku IndyMac, stał się niesławny jako „niekoronowany król wymuszonej sprzedaży”, kiedy tysiące właścicieli domów zmuszano brzydkimi metodami do opuszczania domów i majątków. (Steven Mnuchin, Foreclosure King Of AmericaHuffington Post, 7 nov 2017)

Zatem, nadal pozwalamy „lisowi pilnować kurnika”! Niewątpliwie wielkim osiągnięciem jest to, że Trumpowi udało się zdobyć mesjanistyczny status wśród swoich wyznawców na całym świecie, biorąc pod uwagę jego jednostronne poparcie wszystkich oszustów w więzadłach Mamony. To tak, jakbyśmy cieszyli się z kulinarnego przysmaku z kiełbasy zrobionej z kupy.

 

Oryginał: Jacob Nordangård , http://pharos.stiftelsen-pharos.org/har-donald-trump-tagit-kontrollen-over-federal-reserve/?fbclid=IwAR0_Y1LvHucKwTwNBidHwuGfgIwAuqhnZxdi-3ozPlfnpJ2PB1FjKSq2PhE 

Tłumaczyła: Usrzula Klimko

Dodaj komentarz